Porovnání tloušťky svařování ručního laserového svařovacího stroje

- 2023-08-02-

XT Laserový ruční svařovací stroj

Ruční laserový svařovací stroj je v posledních letech oblíbený u vláknového laserového řezacího stroje. Když se řeže, dochází ke svařování. Řezací stroj vláknovým laserem je zodpovědný za řezání obrobku do určeného tvaru. Ruční laserový svařovací stroj lze sestavit do kompletního výrobku podle složení řezaného obrobku. Mnoho zákazníků se zajímá o to, jak silnou technologii svářecí černě dokáže svařit kov? Čím vyšší je výkon, tím lepší je ruční laserový svařovací stroj?


Nejprve si vezměte nerezovou ocel jako příklad, abyste pochopili tloušťku, kterou lze svařovat:

11000 wattový ruční laserový svařovací stroj dokáže svařovat nerezovou ocel do 3 mm.

21500W ruční laserový svařovací stroj dokáže svařovat nerezovou ocel do 5 mm.

32000 ruční laserový svařovací stroj na dlaždice může svařovat nerezovou ocel do 8 mm.

Pokud je svar větší než 0,3 mm, doporučuje se použít laserovou svářečku s podáváním drátu. Tloušťka materiálu je menší než 1 mm, proto se doporučuje používat laserové svařování bez podávání drátu, protože rychlost svařování s podáváním drátu je pomalejší než bez podávání drátu, což může snadno způsobit deformaci.

Tloušťka svařování ručního laserového svařovacího stroje se vypočítá na základě hloubky průniku. Čím větší je hloubka průniku, tím větší je tloušťka, kterou lze svařit. Ve skutečnosti bude tloušťka svařování také ovlivněna svařovacím materiálem. Proto lze tloušťku svařování ručního laserového svařovacího stroje porovnávat a analyzovat podle rozměrů svařovacího materiálu, tloušťky svařování, úhlu svařování a požadavku na napětí svařování.

Různé kovové materiály mají různé teploty tání: svařovací parametry různých typů svařovacích materiálů jsou poměrně složité a tepelné vlastnosti svařovacích materiálů vykazují různé rozdíly se změnami teploty; Různé typy materiálů také vykazují různé rozdíly v rychlosti absorpce laseru se změnami teploty; Během procesu tuhnutí svařence, tavení pájeného spoje a strukturálního vývoje postižené oblasti teplem; Vady spojů ručních laserových svařovacích strojů, svařovací napětí a tepelná deformace atd. Ale nejdůležitějším faktorem je vliv rozdílů ve vlastnostech svařovacího materiálu na makroskopické a mikroskopické vlastnosti svarového švu.

Tloušťka svařovacích materiálů pro ruční laserový svařovací stroj: průnik ručního laserového svařovacího stroje úzce souvisí s výkonem svařovacích materiálů. Kromě toho je klíčovým faktorem také tloušťka svařovacích materiálů. Pokud je svařenec 2 mm silný nerezový plech, čím tenčí je svar, tím lépe. V tuto chvíli si tedy můžete vybrat 1000W ruční laserovou svářečku a rychlost svařování je vyšší. Ve skutečnosti může ruční laserový svařovací stroj s výkonem 1 000 W svařovat také plechy z nerezové oceli o tloušťce 1 cm, protože hloubka průniku ručního laserového svařovacího stroje o výkonu 1 000 W je asi 3 mm, a když požadavky na napětí některých produktů nejsou příliš vysoké, oboustranné svařování může také splnit požadavky na svařování.

Ruční laserový svařovací stroj je v současnosti široce používaným produktem ve svařovacím průmyslu, a to především proto, že ačkoliv se zdá, že jednotková cena tohoto zařízení je poměrně drahá, může ušetřit mzdové náklady. Náklady na práci svářečů jsou poměrně drahé. Použití tohoto produktu může vyřešit problém drahého a obtížného náboru svářečů. Ruční laserový svařovací stroj navíc ocenily tisíce zákazníků pro jeho dlouhou životnost, nízkou spotřebu energie a další výhody.